Život družiny

Září ve školní družině

První měsíc nového školního roku byl ve znamení seznamování. S novým prostředím, režimem i kamarády. Přivítali jsme mezi sebe novou posilu dospěláckého týmu, paní asistentku Mirku Šulovou. Počasí nám příliš nepřálo, většina her a činností se uskutečnila ve třídě nebo tělocvičně. Hráli jsme seznamovací hry, vytvářeli Družinové desatero (pravidla chování v družině). Během dalších dnů jsme si zavzpomínali na slunečné prázdninové dny. Povídali jsme si o tom, co zajímavého jsme během volných dnů zažili, která zajímavá místa jsme navštívili, prohlíželi si pohlednice, mapy a různé brožurky.

21. září jsme oslavili Vlaštovkový den. Žáci si poslechli příběh O poslední vlaštovce, byli seznámeni s pranostikou, která se váže k tomuto dni. Z papíru jsme si zkusili i několik typů vlaštovek postavit a zkoušeli, která lítá nejlíp, nejdál, nejrychleji. V tělocvičně jsme si zahráli hru Na zobání, Na vlaštovčí hnízda. Zapouštěním tuše do klovatiny si žáci ozdobili vlaštovčí vejce.

22. září jsme sbalili batohy, deky a oblíbené dobroty a vyrazili do přírody na naše oblíbené místo s krásným výhledem na Crhov, Jedlí a kopečky Nízkého Jeseníku. Počasí nám opravdu přálo, bylo krásně slunečno. Hry v přírodě skončili v okamžiku, kdy žáci v houští objevili první bedlu. Do školy jsme nepřišli s prázdnou.