Archiv 2012/2013

Slavnostní zahájení školního roku 2013/20142. 9. 2013


 

Změna platby stravného


Od školního roku 2013/2014 dochází ke změně termínu platby stravného.
Stravné se bude hradit v hotovosti dopředu na další měsíc. To znamená, že stravné na měsíc září uhradíte vedoucí stravování nebo kuchařce nejpozději ve dnech 29. nebo 30. 8. 2013.
Na konci září se bude platit na říjen atd…

Mgr. Hana   B e r á n k o v á
ředitelka školy

 

Seznam dětí přijatých k předškolnímu vzdělávání na školní rok 2013/2014


01/2013 přijata
02/2013 přijata
03/2013 přijata
04/2013 přijat

Mgr. Hana   B e r á n k o v á
ředitelka školy

 


 „PŘEKRÁSNÉ  SLUNEČNÉ PRÁZDNINY“

všem žákům a dětem naší školy

přejí paní učitelky.

 

Časové jízdenky s čipovou kartou IREDO


Od 1. září 2013 budete potřebovat na časové jízdenky v regionální dopravě čipovou kartu IREDO.

 

 

Stanovení úplaty za předškolní vzdělávání v mateřské škole


 

Stanovení úplaty za zájmové vzdělávání ve školní družině


 

Zahradní slavnost25. 6. 2013


 

Vraťte nám květináč


V  Ý  Z  V A

Žáci ZŠ žádají toho, kdo si „vypůjčil“ bez dovolení okrasný květináč u vchodu do školy, aby ho vrátil.
Vybudovali jsme si kolem školy mnoho nového a pěkného a tak nám nekazte radost.
Lidé, prosíme, nebuďte zlí.

ŽÁCI ŠKOLY

 

Prvňáčci 2013/201411. 6. 2013


 

P O D Ě K O V Á N Í


Ředitelka ZŠ a MŠ děkuje sdružení  rodičů v Cotkytli za štědrý finanční dar ve výši 5.000,- Kč, který věnovali z výtěžku pouťové zábavy na činnost pro děti ve školce a žáky ve škole.

Ještě jednou mnohokrát děkuji.

Mgr. Hana Beránková

ředitelka školy

 

Taneční představení.19. 6. 2013


Změna – taneční představení je přesunuto na středu19. června!

Děti ze školky se vydají ve čtvrtek 20. června nataneční představení Deja Vu do Lanškrouna. Jde o taneční skupinu, která předvede program scénického tance pro děti z mateřských škol.

Odjezd linkovým autobusem v 6.50 hodin, návrat k obědu.

 

Deníček Péti


 

Můj pražský deník


Můj pražský deník

Anička Kolínová

4. třída

1.      den

   Tak jsme se konečně dočkali a vyrazili do Prahy. Jeli jsme nejdříve autobusem do Zábřeha. Když jsme tam přijeli, tak nám pan starosta ukázal sochu pana cestovatele Jana Welzla. Vyfotili jsme se před ní a někdo se mohl vyfotografovat na tý soše.

   Na nástupišti byli policajti a něco vyšetřovali. Když jsme se koukali, jestli někoho nepolapili, tak jsme byli zklamaní. Nikdo tam nebyl. Ve vlaku do Prahy jsme hráli různé hry. Například slovní fotbal, nebo kámen nůžky papír, v tom jsme pořádali soutěž a jako obvykle zase vyhrál Péťa.

   Když jsme přijeli do Prahy, ubytovali jsme se v hostelu, vybalili si věci a vyrazili vstříc dobrodružstvím. Skoro v každém autobuse nebo tramvaji bylo plno lidí.

   Nejdříve jsme jeli na Petřínskou rozhlednu, svezli jsme se lanovkou až nahoru. Jako první jsme šli do zrcadlového bludiště. Tam jsme se pěkně vydováděli. V některým zrcadle jste se mohli stát buďto vyzáblinou nebo tlusťochem. V parku jsme se pak vylítali a taky tam napsali pohlednice domů rodičům. Potom jsme šli na Hrad.

   Před Hradem byl nějaký pán, který protestoval a pořád říkal nějaký bláboly. Paní učitelka říkala, že je tam proto, že máme demokracii, tak aspoň teď vím, co to ta demokracie je. Pan prezident byl doma na Hradě, ale nemohli jsme za ním jít. Viděli jsme i výměnu stráží a hned potom jsme se šli podívat do Chrámu sv. Víta. Potom jsme už měli velký hlad a tak jsme se šli najíst  do McDonaldu. Dali jsme se cheesburger a hranolky.

   Pak jsme šli na Karlův most a cestou, která se jmenovala Nerudova ulice, jsme si ukazovali, že na domech předtím nebyly čísla, ale obrázky, to jsme si říkali už ve škole, že to jsou domovní znamení. Před Karlovým mostem jsme viděli labuť, ale museli jsme být hodně potichu, abychom ji nevyplašili, protože ji chtěla paní učitelka vyfotografovat. Na Karlově mostě jsme se koukali se na Vltavu. Na mostě byli různí prodavači, kteří prodávali šperky, obrazy nebo tam byli žebráci. Pak jsme jeli do hotelu se vyspat, ale my holky jsme nemohly ani usnout, protože Nikola chrápala. Ale nakonec jsme usnuly.

2.      Den

   Probudili jsme se a šli se nasnídat. Byl tam švédský stůl, mohli jsme jíst všechno, co jsme chtěli, byly tam samý zdravý věci, jako med, kukuřičné lupínky, müsli, čokokuličky, jogurt, ale taky rohlíky, chleba a sýr. Nádobí jsme si museli po sobě umývat, ale někteří kluci si ho nechtěli umývat, a lhali, že už si ho umyli.

   Když jsme se nasnídali, tak jsme vyrazili do Technického muzea.  Cestou tam jsme šli do parku, kde nám paní učitelky zakázali točit se na kolotoči, aby nám prý nebylo špatně a nepozvraceli se pak v muzeu. Tam jsme viděli starý auta, letadla, kola, která měla přední kolo větší než to zadní, motorky i balón, který se tam nevešel, tak ho tam ukazovali jen na půl. Dokonce tam byly i lokomotivy, mohli jsme se v jedný takový malý i vyfotit. Když jsme šli do posledního patra, tam, kde byly ty kola, tak se některým z tý výšky a z toho, že podlaha byla skleněná udělalo špatně, a tak museli dolů. Pak jsme šli na Staroměstské náměstí.

   Šli jsme se naobědvat do restaurace, kde jsme jedli rajskou omáčku s knedlíkem a masem. Hodně nám chutnalo. Natála, jako obvykle vylila kolu a byla celá mokrá a ještě štěstí, že poblíž nebyl úl, jinak by ji ty včely celou popíchaly. Po obědě jsme si dali zmrzlinu. Bylo šílený vedro, a když jsme si sedli před Staroměstskou radnicí, tak jsme si skoro usmažili zadky. Čekali jsme na Orloj, až se tam objeví apoštolové a smrtka. Naštěstí jsme nemuseli čekat dlouho, protože tam bylo opravdu šílený vedro. Pak jsme šli na Václavské náměstí a tam jsme uviděli paní, která prodávala papoušky Filipa a Arniho. Moc se nám líbili. Už nás bolely moc nohy, a tak jsme si šli odpočinout na hostel, kde jsme se najedli.

   Až jsme si odpočinuli, vyrazili jsme se podívat na památník Jana Žižky. Cestou jsme navštívili park, ve kterém byla provazová prolézačka, houpačky a ještě jiné atrakce. Byla tam taky jedna paní s pejskem, kterýho jsme si hladili. Kluci se tam pohádali s místníma klukama, ale dobře to dopadlo, nepoprali se. Když jsme se vyřádili, vyrazili jsme se podívat na Žižku. Tam jsme si dali zmrzku. Před památníkem jsme se vyfotografovali. Pak jsme šli na hostel, kde Anetce vypadl zub.

3.      Den

   Třetí den jsme po snídani šli do Palladia. Když jsme byli před ním, tak mi připadal nejdřív jako obchod u nás v Cotkytli , ale když jsme vešli dovnitř, nedohlídli jsme ani nakonec. Mamka se mi teď smála, když jsem napsala, že mi ten obchod připomínal náš Konzum, ale já jenom chtěla říct, že jsem si myslela, že ten obchod je za těma prosklenýma dveřma a dál už nepokračuje, a přitom to byla jenom taková velká předsíň. Taky nás ohromilo, že tam byly jezdící schody, jako v metru. Koukli jsme se do zverimexu na různá zvířátka. Hodně se nám líbili malé myšky, které v kleci pořád běhali sem a tam. Když jsme jeli po schodišti nahoru, všimli jsme si obchodu, kde prodávali pohledy o Praze. V něm jsme si mohli za svoje peníze koupit, co jsme chtěli. Když jsme vyšli z Palladia uviděli jsme pana starostu, jak sedí u našich baťohů a hlídá je, a protože to bylo tak srandovní, tak jsme si ho museli vyfotografovat. Pak jsme už pomalu vyrazili směrem na nádraží.

   Byli jsme zase na Václavském náměstí a v pasáži Lucerna nás překvapila socha jezdce na koni, který byl vzhůru nohama. Šli jsme se najíst do KFC, kde jsme si perfektně pochutnali, a musím říct, že je tam lepší maso než v McDonaldu, aspoň mě teda chutnalo víc. Po jídle jsme se šli ještě vyfotografovat před sochou svatého Václava a pak už šli na nádraží.

   Na nádraží byly obchůdky, kde jsme si mohli nakoupit nějaké dárky pro rodiče. Kdo chtěl, mohl jít s panem starostou a paní učitelkou Kolínovou do parku, který byl hned vedle nádraží. Vlak nám totiž jel až za hodinu. Paní učitelka Beránková zatím hlídala naše baťohy.

   Nakonec vlak přijel a my jsme do něj nastoupili. Ve vlaku jsme hráli zase různé hry. Když jsme přijeli do Kolína, tak jsem se vyfotila před cedulí Kolín, protože jsem Kolínová. Vystoupili jsme v České Třebové, a čekali na další vlak. Mezitím jsme se s panem starostou koukli na takovou fontánku s velikou koulí, která se ve vodě pořád otáčela. Když už jsme se vlaku dočkali,  tak nám to uvnitř připadalo, jako kdybychom byli v letadle, takový to byl luxusní vlak. Když jsme přijeli do Lanškrouna, šli jsme na zastávku a tam jsme čekali na autobus, který nás odvezl domů. A říkám za všechny, že se nám tam v tý Praze moc líbilo.

 

Svatojánská noc26. 6. 2013


 

Rodičovská kavárna17. 6. 2013


Zvu všechny rodiče žáků ZŠ na poslední rodičovskou kavárnu v tomto školním roce.

Uskuteční se v pondělí 17. 6. od 15.30 ve škole.

Přijďte, popovídáme si o uplynlém školním roce, když přijdete s náměty na činnost v příštím školním roce, budu ráda.

Na všechny se moc těším.

Hana Beránková

 

Schůzka rodičů13. 6. 2013


Schůzka rodičů.

Zveme všechny rodiče dětí z MŠ na krátkou informativní schůzku.

Uskuteční se ve čtvrtek 13. června 2013 v budově základní školy.

Na programu je 1) – projednání možnosti zúčastnit se pobytu dětí ve škole v přírodě.

2) – rodiče nastávajících prvňáčků budou seznámeni s metodami vyučování v 1. třídě.

Začátek v 15.30 hodin

 

Týden radovánek24. 6. 2013


 

Zelená třída


ZELENÁ TŘÍDA

Na pozemku základní školy byla otevřena „ZELENÁ TŘÍDA“. Bylo vybudováno venkovní posezení, tabuli na zdi školy máme již od podzimu, stará lavička byla nově natřena.

Proběhla revitalizace celé zahrady – staré keře byly upraveny a prostříhány, některé kouty zahrady byly nově zatravněny.

Byl založen zeleninový pozemek, bylinkový koutek a růžový záhonek. Byly zasazeny keře drobných bobulovin. Vysadili jsme i nový stromek. Nezapomněli jsme ani na ptáčky, pro které máme nové krmítko.

Na úpravách zahrady se podíleli pracovníci obce, pracovníci školy i děti. Další drobné úpravy budou ještě následovat, ale již teď může výuka v této naší „Zelené třídě“ probíhat. Jen potřebujeme pěkné počasí.J

Miriam Kolínová, učitelka ZŠ

 

VÝLET MŠ11. 6. 2013


 

Hurá, jedeme do Prahy – pokyny


 

Jízda zručnosti31. 5. 2013


Termín akce „Jízda zručnosti” byl z důvodu nepříznivého počasí přesunut na pátek 31. 5.

 

ŠKOLNÍ VÝLET24. 6. 2013


 

Omezený provoz školní jídelny9. 5. 2013


 

Jízda zručnosti3. 5. 2013


 

Dětské čarodějnické odpoledne30. 4. 2013


 

Besídka pro maminky13. 5. 2013


 

DEN ZEMĚ19. 4. 2013


Děti ze školy a ze školky oslaví Den Země vycházkou do přírodní rezervace v Herborticích.

V případě pěkného počasí vyrazíme v pátek 19.dubna v 9 hodin

Dětem dejte do baťůžku pití a malou sladkost. Pokud máte možnost, přidejte i pracovní rukavici, pomůžeme lesu tím, že uklidíme odpadky.

Jelikož nám počasí nepřálo, vycházka se odkládá na středu

24.dubna 2013

 

Fotografování dětí.7. 5. 2013


Děti ze školy a ze školky se budou fotografovat v úterý 7. května 2013 od 9 hodin.

Fotografie společná velká – 18,- Kč,

Fotografie malá – 12,- Kč

Je možné nechat si vyfotografovat i děti, které nenavštěvují MŚ, ZŠ.

 

VZP nabízí ozdravné pobyty pro vybrané skupiny dětí


 

Učíme se mimo lavice


Těšíme se do Prahy a již máme připravený program a trasu:

1.den – 14.5.2013

2.den – 15.5.2013

3.den – 16.5.2013

 


 

Uzavření MŠ


UZAVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY

Ředitelka mateřské školy oznamuje, že mateřská škola bude uzavřena

od 15.července do 23.srpna 2013.

V tuto dobu nebude v provozu ani školní kuchyně.

 

Zápis do MŠ


 

Rodičovská kavárna18. 4. 2013


Ve čtvrtek 18. dubna 2013 se koná ve škole od 15.30 hodin rodičovská kavárna.

Na programu bude: – prospěch a chování dětí

                             – informace k zájezdu do Prahy

Na Vaši účast se těší Hana Beránková.

 

Matematická soutěž Klokan


V pátek 22. 3. 2013 proběhla ve škole matematická soutěž Klokan.
Žáci 4. třídy soutěžili v kategorii Klokánek, nejlépe se umístila Anička Kolínová.

Žáci 2. a 3. třídy soutěžili v kategorii Cvrček, nejlépe se umístil Tadeáš Heger.

Blahopřeji.

Mgr. Hana Beránková, třídní učitelka

 

Poděkování


Děkuji všem rodičům a přátelům školy, kteří svými výrobky přispěli ke zdárnému průběhu našeho Velikonočního jarmarku.

Výtěžek bude použit na výlet pro děti školy a školky na konci školního roku.

Pojedeme do Zooparku a Dinoparku ve Vyškově.

Mgr. Hana Beránková, ředitelka školy

 

Policie ČR mezi dětmi.10. 4. 2013


 

Akce školní družiny12. 4. 2013


Školní družina se této výstavy a herny zúčastní v pátek
dne 12. 4. 2013 – odjezd  po vyučování a obědě, návrat
asi v 16.30 hodin.

Náklady hradí škola.

 

Zelený den ve školce14. 3. 2013


   Ve středu 14.3.2013 se uskutečnil ve školce Zelený den. Děti ze školy i ze školky přivolávaly jaro, které už už klepe na dveře, a svými zelenými oblečky se snažily pomoct sluníčku zahnat zimu.  Děti zpívaly, přednášely jarní básničky a zdatní zelenáči v soutěžích vyhrávali zelené bonbóny a různé zelené dárečky. Hlavní ceny byly předány samozřejmě těm nejzelenějším ze zelených zelenáčů. Za školu ji získala zelená víla Anetka, za školku zelený dráček Radovánek. Všichni si užili spoustu legrace a všem ta zelená barvička náramně slušela.  

p. učitelka Kolínová

  

 

Návštěva obecní knihovny25. 3. 2013


Dne 25. 3. 2013 v 10. 00 hodin navštíví žáci školy obecní knihovnu.

Děkujeme paní Drenkové, že nám návštěvu umožní mimo obvyklou otevírací dobu.

 

Získali jsme certifikát „Rodiče vítáni”


 

Divadlo v Lanškrouně20. 3. 2013


Ve středu 20. března navštívíme s dětmi sál lanškrounského zámku.

Loutkoherecká skupina LOUDADLO uvádí pohádku

NA KOUZELNÉM PALOUČKU

Těší se na nás tančící slunečnice, žabáci Kvik a Kvak,“šoumen“ myšák Kiko. Hosté pořadu JŮ A HELE. Zajímavostí této loutkové revue jsou černo-divadelní scény a loutky v nadživotní velikosti, které uvádějí v úžas nejen děti, ale i dospělé diváky.

Délka představení 60 minut

Vstupné 60,- Kč

 

Návštěva muzea


Po ranním zpoždění autobusu se v pátek 1.března vydáváme společně s dětmi z Horních Heřmanic do Muzea řemesel v Letohradě. Děti ze školek absolvovaly vzdělávací program pro menší děti a žáci ze školy pro I.stupeň ZŠ. Obsahově byl program zajímavý, ale jeho podání bylo pro děti nezáživné.

Po čase pojedeme určitě znovu, muzeum poskytuje mnoho zajímavých a zachovalých rekvizit řemesel z dob minulých. Ponaučeni z této návštěvy vynecháme organizovaný program a exkurzi naplánujeme v létě.

Celkově se výlet dětem líbil, někteří si dovezli i suvenýry na památku.

Veškeré náklady na dopravu a vstup byly uhrazeny z výtěžku vánočního jarmarku v Cotkytli.

                                                    DĚKUJEME

 

Oznámení – prázdniny28. 3. 2013


VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY

Ve čtvrtek a pátek 28. – 29. BŘEZNA 2013

Provoz mateřské školy i školní jídelny je bez omezení

 

VELIKONOČNÍ JARMARK22. 3. 2013


VELIKONOČNÍ JARMARK

a

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

DNE 22. 3. 2013 od 14.00 do 17.00

   Základní škola a Mateřská škola Cotkytle všechny srdečně zve na velikonoční jarmark, na kterém se budou prodávat výrobky dětí ze školy a ze školky. Byli bychom rádi, kdybyste mohli také přispět nějakou drobností do prodeje. Vaše příspěvky rádi přijmeme ve škole nebo ve školce. Výtěžek z prodeje bude použit na odměny dětem při dalších akcích.

Zároveň zveme všechny maminky, tatínky, prarodiče, prostě všechny, kteří budou mít zájem, na prohlídku naší školy.

Za děti a pracovníky školy děkuje Hana Beránková, ředitelka.

 

Plavání předškoláků4. 4. 2013


 

Zelený den14. 3. 2013


 

Seznam žáků přijatých k základnímu vzdělání


 

Zveme Vás na rodičovský ples16. 2. 2013


 

Pojedeme do muzea řemesel1. 3. 2013


Muzeum řemesel Letohrad

v pátek 1. 3. 2013

odjezd autobusem v 8.00 hodin

cena 50 Kč

 

Dětský karneval23. 2. 2013


 

Změna termínu přednášky „Poznej svého psa”20. 2. 2013


Termín přednášky „Poznej svého psa” se posouvá na 20. února

 

Plavání


 

ŠKOLA – 5. TŘÍDA1. 9. 2013


Od 1. září 2013 bude v naší škole zahájena výuka v 5. třídě 

Od školního roku 2013/2014 bude v naší škole zahájena výuka v 5. třídě.

Škola bude zajišťovat výuku ve všech pěti ročnících prvního stupně základního vzdělávání.

Výuka bude probíhat podle školního vzdělávacího programu „Škola základ života“.

Ing. Prokop Holý, starosta obce

 

Malování na sníh.13. 2. 2013


V naší škole a školce zkusíme poprvé „MALOVÁNÍ NA SNÍH“

13.února 2013 od 10.hodin proměníme bílý sníh na barevné obrázky.

Přijďte se podívat do okolí návsi.

 

Divadlo12. 2. 2013


Divadlo KOZLÍK

Těšíme se na 12.února 2013, kdy k nám přijede divadlo s velkými loutkami a dozvíme se, jak to dopadlo v pohádce

JAK ŠEL KOZLÍK DO SVĚTA

Začátek v 8.45 hodin, vstupné 45,-Kč

 

Fotogalerie


V menu vlevo dole přibyl odkaz na fotogalerii na serveru Rajče.

 

Změna30. 1. 2013


Přednáška pro děti POZNEJ SVÉHO PSA se uskuteční již

30.ledna 2013

 

Oznámení – prázdniny


V pátek 1. února 2013 jsou pololetní prázdniny.
Od pondělí 4. února do pátku 8. února jsou jarní prázdniny.
Provoz mateřské školy a školní jídelny je bez omezení.

 

Zápis dětí do školy11. 2. 2013


Zápis do školy

proběhne

v pondělí 11. 2. 2013

mezi 14.00 a 16.00 hod.

 

Osvědčení od KuliFerdy


 

Přednáška: Poznej svého psa31. 1. 2013


Termín:

31. 1. 2013 v 9.00 hod. v ZŠ, cena 35,- Kč

Dětem MŠ i ZŠ bude zábavnou formou vysvětleno, jak se chovat ke psům, aby předcházely zraněním, jak se mají zachovat v případě útoku, či jak správně manipulovat se psem.
Přednášející přiveze speciálně vycvičené canisterapeutické psy, na kterých bude simulovat různé situace.

 

Ovoce do škol


 

Schůzka15. 1. 2013


Pozvánka

Schůzka rodičů dětí Základní školy a Mateřské školy

se uskuteční v úterý 15. ledna 2013 ve třídě ZŠ.

Začátek v 15.30 hodin.

Program :- školní ples, -dětský karneval

    Prosíme o účast všech rodičů!

 

PF 2013


 

Všem návštěvníkům našich webových stránek,

našim dětem a rodičům

přejeme hodně štěstí, zdraví, radosti a lásky

do roku 2013

 

Výše stravného ve školní jídelně od 1. 1. 2013


 

Zpívání u vánočního stromu, vánoční jarmark a balonky pro Ježíška14. 12. 2012


 

BALONKY PRO JEŽÍŠKA

 

příprava vánočního jarmarku

 

VÁNOČNÍ JARMARK

 

Koleda21. 12. 2012


 

Vánoční besídka18. 12. 2012


 

Fotogalerie


Chcete-li si prohlédnout fotky z akcí školky a školy, najdete je zde:

http://deticky210.rajce.idnes.cz/

 

Pojedeme do muzea19. 12. 2012


Žáci základní školy pojedou na výstavu do muzea v Lanškrouně ve středu 19. 12. 2012

 

Mikuláš ve škole5. 12. 2012


 

Projekt „Škola nanečisto“


V očích úžas a očekávání, tak by se daly popsat pocity našich předškoláků, kteří se účastní projektu NANEČISTO. První setkání, to byly samé důležité otázky, na které se hledaly odpovědi.

 

Zpívání u vánočního stromu14. 12. 2012


 

Rodičovská schůzka předškoláků26. 11. 2012


Vážení rodiče předškoláků,

zveme Vás dne 26. 11. 2012 ve 14.30 hodin na rodičovskou schůzku předškoláků. Tato schůzka se uskuteční v budově ZŠ.

Na programu bude seznámení :

     –    s požadavky kladenými na předškolní děti

     –    s Projektem škola „Nanečisto“

     –    s genetickou metodou čtení a s učebnicemi k této metodě

     –    s prací p. učitelek s předškoláky

     –    mnoho dalšího, případně zodpovězení Vašich dotazů

Na schůzku s Vámi se těší p. učitelka Lenka Vernerová a p. ředitelka Hana Beránková.

 

Školka bude o Vánocích uzavřena


O Z N Á M E N Í

Ředitelka ZŠ a MŠ Cotkytle oznamuje, že provoz MŠ bude přerušen v době
od 24. prosince 2012 do 2. ledna 2013.

V tuto dobu školní jídelna NEVAŘÍ.

 

Pouštění draků – obrázky dětí MŠ v čekárně u lékaře


 

Soutěž ve skládání puzzle16. 11. 2012


 

Děti ve škole píší Ježíškovi24. 12. 2012


 

Přijde myslivec16. 11. 2012


V pátek 16. 11. naši školu navštíví pan myslivec Jureček i s „FLINTOU“ a dalšími zajímavými věcmi.

Popovídá dětem ze školy i ze školky určitě mnoho zajímavého.

Už se těšíme.

 

Roční plán MŠ Cotkytle na školní rok 2012-2013


 

Rodičovská kavárna20. 11. 2012


Vážení rodiče,
zvu Vás dne 20. 11. 2012  do rodičovské kavárny, která se uskuteční ve škole v 16.00 hodin.
Projednáme prospěch, chování Vašich dětí a mnoho dalšího.

Na setkání se těší Hana Beránková, ředitelka školy

 

Soutěž „O nejhezčí vánoční obrázek“


Ředitelka Základní školy a Mateřské školy Cotkytle vyhlašuje soutěž

„O nejhezčí vánoční obrázek“

Vybraný obrázek bude součástí vánočního přání na školním webu. Ostatní budou tvořit výzdobu v prostorách Obecního úřadu.
Svůj výtvor odevzdejte učitelkám MŠ nebo ZŠ nejpozději do 30. 11. 2012.

 

Hodnocení Dýňované


Minulý týden 1. listopadu v budově základní školy proběhla výstava dýní, spojená s různými soutěžemi pro děti. Dýňovaná, jak jsme tento náš první ročník (a doufám, že ne poslední 🙂 ) nazvali, měla právě mezi dětmi veliký úspěch. Aby ne, když se mohly v průběhu soutěží vyřádit, předvést svoji šikovnost a dokonce si i zamlsat při soutěži o co nejrychleji snědenou sušenku s pěknou porcí šlehačkové čepice. Děti byly i rády, že se mohly pochlubit rodičům svými výtvory, pro tuto příležitost zhotovenými. Jejich strašidelné obrázky s tematikou Halloweenu se určitě všem líbily. Líbily se ale jistě i všechny ty nádherně vyřezávané dýně, které naši školu prozářily a dodaly jí tajemnou a trošku strašidelnou atmosféru.  Velmi děkujeme rodičům za podporu naší akce a starostovi obce za účast.

Miriam Kolínová, učitelka

 

Co je to ten Halloween?


 

Výstava helloweenských dýní1. 11. 2012


 

Drakiáda8. 10. 2012


 

Začal nový školní rok


Letošní školní rok 2012/2013 zahájili žáci ze ZŠ a děti z MŠ společně se svými rodiči a učitelkami. Pan starosta představil novou paní ředitelku a popřál všem mnoho úspěchů.

V pondělí 24. září se děti ze školy a ze školky vydávají na turistickou vycházku na Lázek. Výstup na rozhlednu zvládli všichni a odměnou bylo malé občerstvení, které dětem poskytl majitel rozhledny pan Kubeš.

Ve středu 26. září se děti setkávají znovu. Malá výstavka výtvorů a dobrot z ovoce svědčí o šikovnosti všech dětí. Hruškoví ježci byli jen na kouknutí, ale takový štrůdl provoněl celou velkou školu. Po ochutnávce jsme si poslechli pohádku, zopakovali si básničky a říkanky a nechyběla ani písnička – zkrátka bylo nám fajn. Přišlo se podívat několik maminek i pan starosta.

Už brzy nás čeká společná Drakiáda, jen co začne pořádně foukat!

Lenka Vernerová, vedoucí učitelka MŠ

 

Výběrové řízení na kuchaře/kuchařku školní jídelny


Základní škola a Mateřská škola Cotkytle

vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa

kuchař(ka)

 

Možnost odebírat obědy


Ředitelka ZŠ a MŠ Cotkytle

oznamuje občanům,

že mají možnost

odebírat obědy ze školní jídelny.

 

Nabídka zájmových kroužků


na školní rok 2012/2013
pro všechny školáky i předškoláky
a nejen děti z naší školy a školky

 

Rodičovská kavárna2. 10. 2012


Vážení rodiče,

zvu Vás na schůzku rodičů – RODIČOVSKOU KAVÁRNU, která se uskuteční  v úterý 2. 10. 2012 v 16.00 hodin v ZŠ.

Na programu bude seznámení s chodem školy, plán práce, akce, kroužky a mnoho dalšího, co Vás určitě zajímá.

Děkuji předem za Vaši účast.

S pozdravem Mgr. Hana Beránková, ředitelka školy

 

Jablíčkovaná26. 9. 2012


 

Vítáme Vás


Vážení rodiče a milí žáci,

právě se díváte na úvodní stránku nových www stránek školy. Doufám, že se Vám budou líbit a že na nich najdete potřebné informace, které Vám zprostředkují činnost základní školy, mateřské školy, školní družiny a školní jídelny.

Vaše náměty a připomínky rádi uvítáme na e-mailové adrese:zs.cotkytle@seznam.cz.

Mgr. Hana Beránková, ředitelka školy