Angličtina

ANGLICKÝ JAZYK

Výuka anglického jazyka probíhá na naší škole u všech žáků již od 1.ročníku. Kromě toho se s angličtinou mohou setkat i na kroužku AJ.

Zde se budou žáci setkávat s odkazy k procvičování AJ doma.

DUOLINGO

Na této stránce žáci plní úkoly, které procvičí jejich slovní zásobu, poslech i psaní anglických slov.

Pod tímto odkazem si můžou děti procvičovat slovíčka z jednotlivých tematických okruhů, jako například barvy, tvary, čísla, zvířata nebo také anglickou abecedu. Každé slovíčko namlouvá rodilý mluvčí.

Pod touto žabičkou se skrývá odkaz s názvem Storynory, kde si mohou děti poslechnout básničky, písničky,  pohádky namluvené rodilým mluvčím.  Například sekce Fairytales je rozdělena podle jednotlivých autorů pohádek, můžete zde najít pohádky od bratří Grimmů (Sněhurka, Zlatá rybka…), od Hanse Christiana Andersena ( Princezna na hrášku, Císařovy nové šaty…), dále se zde skrývají pohádky se zvířátky (Animal stories) nebo pohádky z tísíců a jedné noci (1001 nights).

V oddíle Classic Authors se skrývá například pohádka od Dickence Vánoční koleda nebo od L. Franka Bauma pohádka s názvem Čaroděj ze země Oz.

Poems and Music je rozdělena na básničky a písničky i s jednotlivými texty.

Na této stránce si děti mohou procvičovat kromě angličtiny i své dovednosti v matematice pod sekcí IXL Math. Děti si zde procvičí sčítání, odčítání, násobení dělení, jsou zde i slovní úlohy, samozřejmě v angličtině. Tato stránka potřebuje průvodce, při konzultačních schůzkách vysvětlím, jak se orientovat mezi jejími oddíly.

LEARNENGLISH KIDS

PROCVIČOVÁNÍ BAREV:

BARVY

VÝSLOVNOST:

VÝSLOVNOST